Sunday, 20 November 2011

Skambomambo Hello SzczcecinKto wrócił do Polski? Skambomambo wróciło! Anglia teraz płacze, a Polska się cieszy, bo to u nas najbliższe koncerty!

26.11.2011: Kafe Kultura Skambomambo i Too LATE
03.12.2011: Brama Jazz Cafe Skambomambo i DJEMBEFOLA
06.12.2011: Rocker Club
09.12.2011: Longplay Club Skambomambo i Heaven
15.12.2011: Alter Ego
17.12.2011: Freeblues Club Skambomambo i Empty Space

SKAMBOMAMBO
Skambomambo - ścisła awangarda polskich zespołów ska - powraca do aktywności koncertowej po przerwie związanej głównie z pracą nad nową płytą. Nowy CD "Made to Specification" zostanie wydany w marcu 2012, ale materiał został już z sukcesem przetestowany na żywej publiczności podczas dwutygodniowego tournee po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2011.

Szczecińska publiczność ma okazję poznać nowy materiał Skambomambo dzięki serii koncertów, które odbędą się w Szczecinie w pierwszej połowie grudnia. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie między innymi napisana specjalnie dla rodzinnego miasta zespołu piosenka pt. "Hello Szczecin". Zespół wystąpi w odnowionym składzie - na perkusji znany z grania z Maćkiem Silskim Mirek "Maupa" Staniewicz oraz na basie Michał Podciechowski (Moonligt, Fractal Tree).

Skambomambo to przede wszystkim angielskie teksty i śródziemnomorski temperament lidera i wokalisty, Don Mario Joseph Gaetanu Cordina - Saliba, czyli Mario Cordina, oraz energetyczna muzyka luźno oparta o gatunek ska, z sekcją dętą w centrum uwagi. W nowych utworach muzycy Skambomambo redefiniują jamajską tradycję ska i reggae, wplatając w twórczość wpływy z wielu pozornie odległych stylistyk, nie stroniąc od punk rocka, swingu, popu.

Skambomambo zagra w składzie:
Don Mario alias Mario Cordina - wokal
Pavarotti alias Paweł Tkocz - gitary
Michał Podciechowski - bas
Maupa alias Mirek Staniewicz - perkusja
Marta Kolibowska a.k.a. La Marta - sax
Porek alias Szymon Porkowski - trąbka

No comments:

Post a Comment